accueil > Balades > Evénements > La RDViB : RiDE across the Vineyard in Burgundy 2007

Sdružení « la Nappe à Carreaux » (Kostkovaný Ubrus) spouští « RDViB », neboli « Výlet po Burgundských vinicích » od 8. do 16 září 2007 !!!

ÚVOD

JPEG - 82.1 kb
Stalo se již každoroční tradicí u „Mardi C’est Roller“ (V úterý se bruslí) opřít se o své sdružení a zorganizovat velké bruslařské dostaveníčko. Po dvou ročnících výletů podél atlantického pobřeží (La RDD, RDDvol2) jsme se tento rok rozhodli, že pronikneme do vnitrozemí a procestujeme tento bohatý a štědrý region, kterým je Burgundsko. Nalezneme zde všechny potřebné ingredience pro vytvoření úspěšného výletu na bruslích : krásné bruslostezky a kulturní a gastronomické bohatství. Což odpovídá naší výrobní značce, sport a hodování....
Počítáme s vámi, že s námi budete sdílet tuto krásné dobrodružství, které bychom si přáli mít na mezinárodní úrovni. Naši věrní ruští přátelé Ed, Světa a Masha budou ti naši … tak proč ne i vy? V každém případě vám zde nabízíme počáteční informace, které vám, jak doufáme, pomohou se rozhodnout. Informace budeme postupně doplňovat tak, jak se bude výprava přibližovat.
JPEG - 68 kb
JPEG - 200.1 kb

BURGUNDSKO V NĚKOLIKA VĚTÁCH

Šest dnů bruslení za objevováním 4 krajů Burgundska : Saône a Loire, Côte d’Or, Nièvre a Yonne. Budeme brázdit s bruslemi na nohou napříč kopcovitým venkovem a podél Nivernského kanálu, 5 vinicemi kraje, šarmantními vesničkami s tradičními domky, románskými kostely a zámky a zastavíme se na několika úžasných a vznešených místech ...

Naše kolečka na turistických vinařských cestách !

5 vinic Burgundska : přibližně 2000 let historie, názvů a vůní, které vám zamotají hlavu a které vám odhalíme :

- Cesta po velkých vinicích zahrnující :

  • „la côte de nuits“ (noční svah) z Dijonu do Corgoloin nebo « Champs Elysées » Burgundska spojené s prestižními jmény červených vín : Chambertin, Nuits saint-Georges, La Romanée-Conti....
  • „la côte de Beaune“ (svah Beaune), z Corgoloin do Santenay, země Chardonnay a největších suchých bílých vín jako Montrachet, Meursault, ale nalezneme zde také největší červená vína hlavně z vinného keře « pinot noir » a « gamay » vína jako Pommard, Le Volnay...
JPEG - 60.8 kb

- Cesta po vinicích Chalonnais ze Santenay do Saint Gengoux-le-National přes Mercurey, Givry...
- Cesta po vinicích Maconnais ze St-Gengoux-Le-National do Romanèche-Thorins : « Pouilly » říká vám to něco ?

- Cesta po vinicích Yonne : Chablisien, Auxerrois, Tonnerois a Vézelien. ...

Naše kolečka ve městech :

- Dijon : hlavní město burgundských knížat od IX. století, se starým městem a jeho domy s barevnými lakovanými střechami typickými pro Burgundsko. Slavné pro svou hořčici, krém z černého rybízu (likér) a také proto, že právě zde byl slavný « kir » (« koktejl » z likéru z červeného rybízu ¼ při 20°C s ¾ bílého vína značky Bourgogne Aligoté) zrozen !
- Beaune : hlavní město burgundských vín se svým « Hôtel-Dieu », nemocnicí vystavěnou ve středověku pro chudé, která bude těžit z darů z vinných pozemků. Slavný dnes pro svou architektonickou krásu a své dražby prvních vín a vyjímečných vín známých značek.
- Cluny : jeho Benediktýnský klášter založen v roce 909 byl jedním z prvních největších církevních staveb na světě, jeho pozůstatky nám vypovídají o bohatosti jeho rozsahu, jeho bohatství a jeho dávného vlivu! Nesmíme ani zapomenout na Auxerre, Vézelay, Avallon, Regionální park Morvanu ....které nám ukazují šarm Burgundska.

PRŮBĚH:

Princip : je stejný jako předchozí roky :

- Každý den : odjezd brzy dopoledne za brázděním burgundským venkovem. Projížďka zvýrazněná poledním piknikem (oběd plánovaný) a přestávkami, abychom si trochu vydechli !
- Po příjezdu : po té co postavíme stany (v kempu) využijeme zbytku dne pro procházky po okolí, pro návštěvy turistických míst nebo pro degustaci vín.
- Večer : relax a hodování u jednoho stolu s pochoutkami připravenými z místních produktů, které jsou odrazem burgundské kuchyně.

K dispozici bude dodávka a auta, která s námi pojedou tuto výpravu a každý den nám budou převážet zavazadla a nezbytné vybavení pro stanování, jídlo a úspěšný průběh tohoto týdne.

Jízda : v závislosti na počtu účastníků budou vytvořeny skupiny dle úrovně : principem je mít v každé skupině jednoho bruslaře v čele a jednoho bruslaře na konci pro zajištění pravidelného tempa. Předpokládáme v průměru etapy po 60km a jednu etapu trochu sportovnější (100km), aby se i ti více sportovně založení mohli předvést (ostatní účastníci budou mít možnost jet autobusem, aby si zkrátili cestu).

Je třeba poznamenat, že všichni účastníci musí mít helmu, jejíž nošení je povinné pro tutu jízdu. Používání chráničů zápěstí, kolen, loktů je silně doporučeno.
JPEG - 66.1 kb

On Cuisine and tasting...:

Our chef, who lives in this region, will as usual excel to prepare us dishes for which he detains the secret, especially the typical Burgundy specialties : we have already requested : gougère (cheese puff pastry), snails, boeuf bourguignon ....however the menu will only be revealed at the last moment ....

However if you have particular food requirements (vegetarians…), adaptations are possible. And we won’t forget to taste the local wines...

Velké etapy této výpravy :

Sobota 8.září : sraz pro ty, co mohou

Neděle 9.září : Start výletu za svítání !

- 3 dny mezi vinicemi jižního Burgundska mezi městy Dijon, Beaune a Macon.
- 2 dny mezi vinicemi severního Burgundska, Vezelay , Auxerre, Chablis.
- 2 dny mezi těmito dvěmi vinicemi.

Sobota 15.září : Závěr jízdy a sváteční večírek pro ukončení !

Neděle 16.září : Návrat účastníků z regionu Auxerre!

JPEG - 89.7 kb

- Jak se tam dostat ? Burgundsko je důležitou silniční a železniční křižovatkou. Místo přesného začátku a konce výpravy bude upřesněno později.

  • Vlakem (Ex Dijon : TGV : 1h35min z Paříže)

Rezervace jízdenek na http://www.voyages-sncf.com.

  • Po silnici

Burgundsko disponuje mnoha dálnicemi. Dálnice č. A6, A31, 38 a 39 vedou do Dijonu

Plánovače tras na www.mappy.com nebo www.via-michelin.fr.

Registrace (Max. 40 osob)

  • Registrace nabyde účinnosti až po obdržení účastnického poplatku výpravy « RDViB » (« paypall » bankovní převod) : aktuální odhadovaná částka : 360 EU

Bude také požadováno :

  • potvrzení od lékaře, že můžete provozovat jízdu na in-linech, které musí znít na vaše jméno,
  • podepsat zbavení se odpovědnosti na začátku výpravy

- Chcete-li novinky o Výprav, jděte na tuto stránku : RDViB newsletter
- ro diskuzi na fóru o « RDViB » (anglicky), jděte na tuto stránku Forum of "La Nappe A Carreaux
- To register Registration Form

Návrat k rubrice RDViB : RiDE across the Vineyard in Burgundy

revenir rubrique La RDViB : RiDE across the Vineyard in Burgundy 2007